FARBY JOTUN - FARBY I SYSTEMY MALARSKIE

Dystrybutor specjalistycznych farb antykorozyjnych, przeciwporostowych i ogniochronnych w Szczecinie

  • Home
  • Informacje techniczne
  • Praktyczne tabele

Praktyczne tabele

Techniczne cechy farb i powłok

Przedstawiamy Państwu tabele, które z pewnością ułatwią decyzję o zakupie naszych produktów, tj. farb morskich, proszkowych i przemysłowych marki Jotun. Tabele przygotowane są przez najbardziej wybitnych specjalistów. Możemy znaleźć dysze natryskowe, wymiary ze względu na chropowatość powierzchni, zawartość części stałych, grubość powłok, temperaturę powietrza, wilgotność względną i inne niezbędne właściwości powłok. Zapraszamy.

Strata w % i wspóczynnik strat

tabela 1

Strata grubości powłoki ze względu na chropowatość

tabela 2

Zawartość części stałych (%VS) po rozcieńczeniu

tabela 3

Wymagana grubość mokrej powłoki ze względu na zawartość części stałych %

tabela 4

Zależność między punktem rosy, temperaturą i wilgotnością względną powietrza

tabela 5

Porównanie dysz natryskowych

tabela 6

Farby Morskie Jotun

W celu zabezpieczenia kadłuba łodzi przed porostami i organizmami wodnymi wskazane są specjalistyczne produkty o szczególnych parametrach, które dają gwarancję i zapewniają długotrwałą ochronę statków przed korozją. Zastosowanie antifoulingu pozwala na uniknięcie konieczności czyszczenia dna jachtowego po sezonie, jak również pozwala zmniejszyć zużycie paliwa danej jednostki. Farby morskie Jotun cechują się wydajnością i trwałością. W ofercie występuje wiele rodzajów powłok malarskich z bogatą kolorystyką. Polecamy farby Jotun.

Farby Przemysłowe Jotun

Stal i różne obiekty znajdujące się w trudnych warunkach atmosferycznych oraz agresywnym środowisku potrzebują specjalistycznej ochrony antykorozyjnej. W takiej sytuacji niezbędne będą powłoki i systemy malarskie marki Jotun. Farby przemysłowe Jotun, norweskiej firmy opracowane są według oryginalnych formuł i posiadają wysokiej jakości właściwości zabezpieczające również przed chemikaliami. Mogą być z powodzeniem stosowane w miejscach gdzie wcześniej aplikowane farby nie spełniały wymagań.